سس اصطلاحی است که معمولا در آشپزی استفاده می شود. به خصوص، در فرهنگ آشپزی غربی سس دبه ای مهرام نقش مهمی در افزایش طعم غذا دارد.

علاوه بر پخت و پز از سس به عنوان یک ماده در غذاهای بستنی نیز استفاده می شود. انواع مختلف سس باعث ایجاد غذاهای بستنی با طعم های مختلف می شود. پس سس چیست؟ نقش سس در ایجاد بو در تهیه بستنی چیست؟

در آشپزی، به ویژه غذاهای غربی احتمالاً نام یک ماده “سس” را شنیده اید. سس برای طعم دادن به غذاها و چشم نوازتر کردن آنها استفاده می شود.

از سس برای ایجاد طعم در تهیه غذاهای بستنی نیز استفاده می شود. برای کسانی که تازه با غذاها یا معجون های اروپایی آشنا هستند یا آشنا نیستند، احتمالاً مشخص نیست سس چیست. بیایید با این مفهوم و همچنین نقش سس در ایجاد بو در ساخت بستنی آشنا شویم.

سس نوعی سس است که به انواع مایعات چسبناک با رنگ و طعم ایجاد شده برای افزودن به غذای اصلی به ویژه غذاهای سبک یا خشک اطلاق می شود.

سس به ظروف کمک می کند تا رطوبت ایجاد کنند و طعم ها را متعادل کنند. سس های مختلفی وجود دارد زیرا هر نوع غذا برای ادویه خاصی مناسب است.

یک سس می تواند به غذاهای کم چرب طبیعی مانند مرغ، ماهی رطوبت اضافه کند. یک سس همچنین می تواند اثر خشک کردن برخی از تکنیک های پخت و پز، به ویژه کباب کردن، کباب کردن، تفت دادن و برشته کردن را جبران کند.

غذاهای کبابی ممکن است با سس امولسیون کره گرم مانند برنیز یا با کره مرکب سرو شوند. Beurre blanc اغلب با ماهی سفید بدون چربی کم عمق سرو می شود تا کمی لطافت به غذا اضافه شود.

یک سس می تواند ظاهر ظرف را با درخشندگی و درخشندگی بیشتر کند. پوشاندن ملایم یک مدالیون بره سرخ شده با جوس لیه باعث ایجاد یک روکش براق روی بره می شود و به کل بشقاب جذابیت بیشتری می بخشد.

مخلوط کردن یک فلفل قرمز در زیر استیک ماهی قزل آلا کبابی، با افزودن یک عنصر رنگی، به غذا درجه‌ای از هیجان بصری می‌دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *