کفش جردن در شیراز از نام مستعار مایکل “گربه سیاه” الهام گرفته شده است. زیره آن مانند پنجه پلنگ طراحی شده است و نوآوری های آن شامل صفحه فیبر کربن برای چابکی بیشتر بازیکنان است. هولوگرام سبز رنگ “چشم” آن روی پاشنه ظاهری متمایز به آن می بخشد.

در 14 ژوئن 1998، تیم مایکل، شیکاگو بولز، در ششمین و آخرین بازی فینال NBA 1998 در سالت لیک سیتی به مصاف یوتا جاز رفت. تنها 5.2 ثانیه باقی مانده بود، او با یک ضربه پرشی تیمش را یک امتیاز برتری داد که در نهایت به قهرمانی بولز منجر شد. در آن زمان، مایکل Air Jordan XIV را پوشیده بود. این مسابقه آخرین باری بود که او شیکاگو بولز را پوشید

به همین دلایل، این کفش جردن در شیراز لقب معروف «آخرین شات» را گرفت. طراحی کفش با رگه های قرمز از ماشین فراری 550 مارانلو مایکل الهام گرفته شده است. به دلیل شکل کم برش و دریچه های مشبک قابل تنفس در زیره، این کفش به عنوان یکی از راحت ترین AJ های ساخته شده شناخته می شود.

کفش

خودروها، هواپیماها و موتورسیکلت‌ها الهام‌بخش اصلی اکثر کفش جردن در شیراز بوده‌اند. Air Jordan VI و XVIII تحت تاثیر براق بودن و عملکرد خودروهای اروپایی قرار گرفته اند.

طراحی دندان کوسه در Air Jordan V از یک هواپیمای جنگنده جنگ جهانی دوم الهام گرفته شده است، Air Jordan XV (تصویر) از هواپیمای X-15 و Air Jordan XX2 از جنگنده رادارگریز F-22 الگوبرداری شده است. به غیر از ماشین ها، ایر جردن ها نیز از حیوانات الگوبرداری شده اند. طراحی Air Jordan XIX متاثر از مار مامبای سیاه آفریقایی است.

مایکل در سال 2004، یک سال قبل از عرضه Air Jordan XX وارد مسابقات دوچرخه سواری شده بود. این الهام بخش طراحی کوتاه و بند روی مچ پا بود که در این نسخه وجود داشت. از آنجایی که این نسخه بیستمین سالگرد است، هر پاشنه برخی از دستاوردهای مایکل را فهرست می کند.

تسمه ها بیش از 200 آیکون روی آنها تعبیه شده است که از طریق آنها دوران کودکی مایکل، حرفه و میراث Air Jordan به تصویر کشیده شده است. در کناره ها 69 فرورفتگی دیده می شود ادای احترام به بازی او که بیشترین امتیاز را در 28 مارس 1990 انجام داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *